ZELENI FORUM! najbolji ne-tematski forum na netu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZELENI FORUM! najbolji ne-tematski forum na netu

ludi do jaja(i jajnika)!!!
 
Početna stranicaGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Debljina - prokletstvo ili blagoslov

Go down 
Autor/icaPoruka
mAla
zlato moje
zlato moje
mAla


Broj postova : 2469
Age : 54
Registration date : 02.06.2007

Debljina - prokletstvo ili blagoslov Empty
PostajNaslov: Debljina - prokletstvo ili blagoslov   Debljina - prokletstvo ili blagoslov Icon_minitimesub stu 17 2007, 22:33

Zaobljene žene su pametnije

Znanstvenici tvrde da su pamet i obline povezani, a spona koja ih veže su masne kiseline koje se nakupljaju na bokovima, među kojima su i omega - 3 masnoće dragocjene za rad mozga.

Žene zaobljene figure vjerojatno su bistrije od onih 'ravnih' konkurentica, pokazuje nova studija provedena u SAD-u.

Istraživači su proučavali 16.000 žena i djevojaka te otkrili da one senzualne bolje rješavaju kognitivne testove, kao i njihova djeca.

No, masnoće se trebaju nakupljati na pravom mjestu, točnije oko bokova. Usto, što je veća razlika u opsegu bokova i struka – to bolje.

Znanstvenici nagađaju da pamet i obline povezuju masne kiseline koje se nakupljaju na bokovima, a među njima su i omega-3 masnoće dragocjene za rad mozga žene, ali i njezina nerođenog djeteta, prenosi Večernji list.


Net.hr


:235: :235: obožavam ovaj tekst
[Vrh] Go down
mAla
zlato moje
zlato moje
mAla


Broj postova : 2469
Age : 54
Registration date : 02.06.2007

Debljina - prokletstvo ili blagoslov Empty
PostajNaslov: Re: Debljina - prokletstvo ili blagoslov   Debljina - prokletstvo ili blagoslov Icon_minitimesub stu 17 2007, 22:34

Debeli žive dulje

Već godinama diljem svijeta traju kampanje protiv pretilosti. Višak kilograma postao je gotovo strašniji od dima cigareta.

No, nakon dugogodišnjih kampanja o tome kako je pretilost ''bolest koja donosi niz zdravstvenih problema i skraćuje životni vijek'', najnovija studija američkih znanstvenika govori kako je zapravo zdravo biti debeo jer nam višak kilograma produžava život.

Suprotno dosadašnjem vjerovanju i dokazima, ova studija zapravo govori da je dobro i zdravo biti debeo jer to produžava čovjekov život, no naravno nije dobro biti prekomjerno debeo, tj. debeo do te mjere da se ne može kretati.

U novoj studiji znanstvenici su naveli niz bolesti koje tijelo bolje prebrodi ukoliko osoba ima masnih naslaga, ali također upozoravaju da pretile osobe često pate od dijabetesa i imaju različite smetnje s bubrezima.

No, ono što je definitivno izazvalo najviše rasprava je to da osobe normalne težine, kao i premršave, žive kraće u odnosu na one koje imaju višak kilograma.

Rezultati studije američkih medicinskih stručnjaka naišli su odmah na niz negativnih reakcija nutricionista, kao i liječnika iz svih grana medicine.

Iako će možda mnogima laknuti kada saznaju da od ''viška glava ne boli'', treba imati na umu da su mnogi znanstvenici sumnjičavi prema ovima zaključcima, dok neki smatraju da je riječ o potpunoj gluposti.
[Vrh] Go down
mAla
zlato moje
zlato moje
mAla


Broj postova : 2469
Age : 54
Registration date : 02.06.2007

Debljina - prokletstvo ili blagoslov Empty
PostajNaslov: Re: Debljina - prokletstvo ili blagoslov   Debljina - prokletstvo ili blagoslov Icon_minitimeuto sij 01 2008, 23:41

Uzalud vam detoksikacija


Debljina - prokletstvo ili blagoslov 0198007.17

Zdravi režim prehrane koji planirate primijeniti nakon blagdanskog udovoljavanja hedonističkim porivima uzaludno je mučenje, napokon su se usuglasili stručnjaci.

Detoksikacijska dijeta, omiljena siječanjska kazna svih grizodušnih hedniosta i nije tako korisna praksa kako se mislilo. Zapravo, radi se o gubitku vremena i novaca tvrdi poznatni nutricionist Dr. Wadge iz britanske Food Standards Agency (FSA).

U svojem blogu Wadge je rekao da su voda i tjelovježba jedino što je potrebno tijelu da se riješi nakupljenih toksina.

"Pojavilo se puno besmislica vezano uz detoksikaciju i većina ljudi zaboravlja da imamo 'ugrađeni' prirodni mehanizam, a naziv mu je jetra."

Znači, zaboravite na tablete, biljne pripravke, čarape i body wrapove koje promoviraju slavni i privređuju industriji desetke milijuna funti godišnje. Počnite sa čašom-dvije najobičnije vode, vježbajte makar samo šetali parkom i kao treće, uživajte u domaćoj hrani.

Prošle godine, isto je stajalište zauzela i organizacija Sense About Science, proglasivši detoksikaciju bacanjem novaca kraj 'besplatne' vode, svježeg zraka i sna koji su sve što zdravom čovjeku treba.
Net.hr
[Vrh] Go down
mAla
zlato moje
zlato moje
mAla


Broj postova : 2469
Age : 54
Registration date : 02.06.2007

Debljina - prokletstvo ili blagoslov Empty
PostajNaslov: Re: Debljina - prokletstvo ili blagoslov   Debljina - prokletstvo ili blagoslov Icon_minitimepet sij 04 2008, 13:34

Debljina - prokletstvo ili blagoslov X96145736208855536

Šetanjem po uredu ostanite vitki


Istraživači su otkrili kako stajanjem čovjek sagori većinu masnoća.

Debljate se sjedeći u uredskoj stolici i ne znate što napraviti u vezi toga? Onda bi se trebali ustati i tumarati uredom, predlažu istraživači tvrdeći da je to dobar način kako sagorjeti masnoću.

Profesor Marc Hamilton vodio je istraživanje kojim su otkrivene radikalne promjene u načinu ponašanja ljudskog metabolizma ako čovjek stoji, umjesto da sjedi. Ako stoji, veće su šanse da se mast sagori nego pohrani.

Istraživači kažu kako se enzim koji je u tijelu zadužen za sagorijevanje masnoće skoro pa ugasi ako se cijeli dan ne krećemo, piše Telegraph.

Ekipa znanstvenika je objasnila kako je veća mogućnost da mast, kad čovjek sjedi, ne dođe do mišića gdje bi se sagorjela.

Hamilton je rekao kako je siguran u efikasnost stajanja.

- Ako stojite, veća je mogućnost da ćete se i prošetati okolo, to znači veliku razliku - dodao je profesor
[Vrh] Go down
Sponsored content





Debljina - prokletstvo ili blagoslov Empty
PostajNaslov: Re: Debljina - prokletstvo ili blagoslov   Debljina - prokletstvo ili blagoslov Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Debljina - prokletstvo ili blagoslov
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZELENI FORUM! najbolji ne-tematski forum na netu :: U SIMBIOZI SA PRIRODOM :: ZDRAVLJE-
Forum(o)Bir: