ZELENI FORUM! najbolji ne-tematski forum na netu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZELENI FORUM! najbolji ne-tematski forum na netu

ludi do jaja(i jajnika)!!!
 
Početna stranicaGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 KUĆNE BILJKE

Go down 
Autor/icaPoruka
mAla
zlato moje
zlato moje
mAla


Broj postova : 2469
Age : 54
Registration date : 02.06.2007

KUĆNE BILJKE Empty
PostajNaslov: KUĆNE BILJKE   KUĆNE BILJKE Icon_minitimečet kol 16 2007, 23:49

KUĆNE BILJKE Dieffen_m

Dieffenbachia

Uvjeti rasta: Umjerena, zasjenjena svjetlost. Najniža zimska temp.15 stupnjeva C, inače normalna sobna temp. Biljku držati dalje od izvora topline i na mjestu gdje nema propuha.

Visina: do 180 cm.

Njega: zalijevanje obilno u proljeće i ljeto, zimi oskudnije. Kod visokih temp. prskati listove.
[Vrh] Go down
mAla
zlato moje
zlato moje
mAla


Broj postova : 2469
Age : 54
Registration date : 02.06.2007

KUĆNE BILJKE Empty
PostajNaslov: Re: KUĆNE BILJKE   KUĆNE BILJKE Icon_minitimepet kol 17 2007, 22:13

Fikus (Ficus elastica i forma decora)

KUĆNE BILJKE 16102003201040-1

Fikus je veoma omiljena sobna biljka — mada kod nas nikada ne cvate. Porijeklom je iz Indije i Juzne Afrike. Vrlo je dekorativan zbog velikog elipsastog kožnog lišća i šiljastih lisnih crvenih pupoljaka.
Fikus ne podnosi propuh ni nagle promjene temperature, dakle, potreban je oprez, naročito zimi prilikom provjetravanja prostorija.
Ako su gornji listovi fikusa manji od donjih, to znači da biljka gladuje, odnosno da joj je potrebna svježa zemlja. Za vrijeme vegetacije, više puta preko ljeta u razmaku od 8 do 10 dana, biljku treba prihranjivati.


Zadnja promjena: ; pet kol 17 2007, 23:05; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
mAla
zlato moje
zlato moje
mAla


Broj postova : 2469
Age : 54
Registration date : 02.06.2007

KUĆNE BILJKE Empty
PostajNaslov: Re: KUĆNE BILJKE   KUĆNE BILJKE Icon_minitimepet kol 17 2007, 23:05

Afrička ljubičica

KUĆNE BILJKE Saint_paulia

Omiljena sobna biljka, ukras mnogih stanova, svojim ljupkim cvjetovima osvježava zimski ambijent.

Ove biljke, koje rastu u obliku rozete, s mnostvom ovalnih ili okruglih, malo dlakavih listova i cvjetovima jasnih boja u idealnim uvjetima cvjetaju i do 10 mjeseci godišnje. Održavajte umjerenu i stalnu temperaturu, oko 18*C i omogućite biljci što više svjetlosti, ali nikako direktnog sunca! Tokom cijele godine zaljevajte umjereno i pri svakom zaljevanju štedljivo dodajte neko sredstvo za prihranu. Osigurajte joj vlažnost zraka, ali pazite da ne močite lišće! Kapi vode na lišću izazivaju žute mrlje i sušenje. Ovaj problem se u praksi najbolje riješava zaljevanjem preko podloška. Zimi, tokom 4 - 6 tjedana biljci omogućite period mirovanja, sa najnižom temperaturom do 13*C i vrlo slabim zaljevanjem - zemlja mora biti gotovo suha.
Korjenje ove biljke je plitko, pa joj odgovaraju nešto manje posude. Biljka se razmnožava lisnim reznicama koje se probodu direktno u supstrat od treseta i pjeska, kome se mora održavati stalna vlažnost. Uvele cvjetove i oštećene listove otrgnite pri samom dnu biljke.

Da biste produžili period cvjetanja uveče je možete staviti pored izvora svjetlosti (najbolje neonske
[Vrh] Go down
Gost
Gost




KUĆNE BILJKE Empty
PostajNaslov: Re: KUĆNE BILJKE   KUĆNE BILJKE Icon_minitimened pro 09 2007, 14:27

KUĆNE BILJKE Slonov10


SLONOVA NOGA
Meni daleko najljepša!!!!
[Vrh] Go down
mAla
zlato moje
zlato moje
mAla


Broj postova : 2469
Age : 54
Registration date : 02.06.2007

KUĆNE BILJKE Empty
PostajNaslov: Re: KUĆNE BILJKE   KUĆNE BILJKE Icon_minitimened pro 09 2007, 21:17

moja kućna palma umire......trebam hitno pomoć

ovo nije moja palma....moja je mala lol!
KUĆNE BILJKE Chamaedoreaelegans
[Vrh] Go down
Gost
Gost




KUĆNE BILJKE Empty
PostajNaslov: Re: KUĆNE BILJKE   KUĆNE BILJKE Icon_minitimened pro 09 2007, 21:26

Moja odavno umire,samo nešto sporo mi se to čini!!!!

hahahaha hahahaha hahahaha
[Vrh] Go down
mAla
zlato moje
zlato moje
mAla


Broj postova : 2469
Age : 54
Registration date : 02.06.2007

KUĆNE BILJKE Empty
PostajNaslov: Re: KUĆNE BILJKE   KUĆNE BILJKE Icon_minitimened pro 09 2007, 21:27

moja je suha..... hahahaha hahahaha hahahaha

treba ju vjerojatno hitno pošpricat.... :240:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




KUĆNE BILJKE Empty
PostajNaslov: Re: KUĆNE BILJKE   KUĆNE BILJKE Icon_minitimeuto pro 11 2007, 14:02

A to nije dobro...

hmmmmm
[Vrh] Go down
mAla
zlato moje
zlato moje
mAla


Broj postova : 2469
Age : 54
Registration date : 02.06.2007

KUĆNE BILJKE Empty
PostajNaslov: Re: KUĆNE BILJKE   KUĆNE BILJKE Icon_minitimeuto pro 11 2007, 14:10

samo moram pronač kvalitetnu špricalicu KUĆNE BILJKE 595152
[Vrh] Go down
Gost
Gost




KUĆNE BILJKE Empty
PostajNaslov: Re: KUĆNE BILJKE   KUĆNE BILJKE Icon_minitimepon pro 17 2007, 03:00

Ma nije to tesko.....stvarno ne znam ništa o tom cvijeću :230:
[Vrh] Go down
mAla
zlato moje
zlato moje
mAla


Broj postova : 2469
Age : 54
Registration date : 02.06.2007

KUĆNE BILJKE Empty
PostajNaslov: Re: KUĆNE BILJKE   KUĆNE BILJKE Icon_minitimesri sij 02 2008, 22:39

KUĆNE BILJKE 0152007.28
[Vrh] Go down
Sponsored content





KUĆNE BILJKE Empty
PostajNaslov: Re: KUĆNE BILJKE   KUĆNE BILJKE Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
KUĆNE BILJKE
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» VRTNE BILJKE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ZELENI FORUM! najbolji ne-tematski forum na netu :: U SIMBIOZI SA PRIRODOM :: UKRASNE BILJKE-
Forum(o)Bir: